Новости

Російські хакери проводять масштабні кібератаки проти Литви

У понеділок, 27 червня 2022 року Міністерство Оборони Литви повідомило про масштабну кібератаку на веб-сайти державного та приватного секторів.

Відповідальність за частину атак взяла на себе хакерська група Killnet, яка походить з Росії. Згідно з заявою хакерів, кібератаки – помста за заборону транзиту підсанкційного товару через територію Литви.

За даними міністерства оборони Литви, кібератаки в понеділок були частково спрямовані на безпечну мережу передачі даних Литви, комунікаційну мережу для урядовців, створену для того, щоб протистояти війні та іншим кризам.

Національний центр кібербезпеки Литви (NKSC) заявив, що користувачі безпечної національної мережі передачі даних частково не мають доступу до послуг і тривають роботи по відновленню її нормальної працездатності.

"Висока ймовірність, що такі, а то й більше, інтенсивні атаки триватимуть і в найближчі дні, особливо проти секторів зв'язку, енергетики та фінансів", - сказав виконувач обов'язків директора NKSC Йонас Скардінскас.

Тип злому, про який йде мова, відомий як розподілена атака на відмову в обслуговуванні, яка наповнює веб-сайти фальшивим трафіком, щоб вивести їх з мережі. Це звичайний інструмент, який віддають перевагу «хактивістам», таким як Killnet –недержавним групам, які здійснюють кібератаки з політичними цілями.

Джерело: CNN