Новости

Володимир Зеленський підтверджує перегляд Стратегії кібербезпеки України

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 14 травня 2021 року "Про Стратегію кібербезпеки України", а також затвердив оновлену версію цієї Стратегії.

Відповідний указ No 447/2021 разом з рішенням РНБО та текстом Стратегії був опублікований на веб -сайті глави держави у четвер.

У рішенні РНБО зазначається, що Національний координаційний центр з кібербезпеки повинен протягом двох місяців розробити та подати РНБО план реалізації Стратегії, а центральні органи влади разом зі Службою безпеки України та Службою зовнішньої розвідки мають забезпечити реалізації цього плану після його затвердження.

Указ Президента No 447/2021, який визнає недійсним статтю 2 Указу Президента від 15 березня 2016 року No 96 "Про Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 січня 2016 року" Про Стратегію кібербезпеки України ", що скасовує попередню редакцію Стратегії, набирає чинності з дня її опублікування.

Згідно з указом, секретар Ради Олексій Данилов відповідає за виконання рішення РНБО.

Оновлена ​​версія Стратегії містить перелік викликів та загроз, з якими Україна стикається у сфері кібербезпеки, пропонує основи для розвитку національної системи захисту від кіберзагроз, визначає основні пріоритети та стратегічні цілі забезпечення кібербезпеки України , а також напрями зовнішньополітичної діяльності та стратегічні завдання, що стоять перед державою у зазначеній сфері.

Джерело: Interfax