Новости

Легалізація криптовалют: законопроект прийнятий у другому читанні

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект No3637 "Про віртуальні активи", який легалізує використання віртуальних активів в Україні.

На засіданні у середу, 8 вересня, за нього проголосували 276 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що він має спростити регулювання ринку віртуальних активів та його учасників.

Документ також регулює правовий статус віртуальних активів між фізичними та юридичними особами, які з’являються з цифровими активами.

Важливість закону також пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, документ "представляє найвищу юрисдикцію, де криптокомпанія має прозорі умови з регулятором та вигідне оподаткування".

"В Україні щоденний оборот віртуальних активів становить 1 млрд грн. Але все це в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть потрапити в Україну. Податки не сплачуються за будь -які операції з віртуальними активами. Але завдяки закону це буде врегульовано. Будуть створені сприятливі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджет буде отримувати податки, а підприємці повинні відчувати себе захищеними", - написав він після прийняття закону Радою у Telegram.

Федоров також зазначив, що лише деякі країни світу легалізували криптоактиви - Німеччина, Люксембург, Сінгапур. І Україна буде однією з них.

Джерело: Слово і Діло