Новости

Україна поглиблює співпрацю з Польщею у сфері кібербезпеки

Заступник голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Олександр Потій зустрівся із командувачем Військ оборони кіберпростору Польщі Каролем Молендою.

22 серпня Уряди України та Польщі підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері кіберзахисту і першого вересня відбулася перша зустріч сторін, спрямована на реалізацію меморандуму.

У зустрічі також взяли участь експерти з кібербезпеки та міжнародного співробітництва, обговорили ролі органів в системах оборони країн, їхню сферу діяльності та зони відповідальності, роботу українських та польських команд реагування на кіберінциденти, а також загальну екосистему кібербезпеки та платформ обміну інформацією.

Кароль Моленда зазначив, що досвід, який є в України, є неоціненним для спільного розвитку і сфері захисту від кіберзагроз.

Олександр Потій заявив, що жорстока війна, яку розв’язала росія, триває на території України, але кіберпростір не має кордонів, і російські хакери атакують не тільки Україну, а й інші країни – усіх, хто підтримує українську незалежність, демократичні цінності. За словами Олександра Потія, об'єднання зусиль із партнерами – запорука успішного протистояння ворожим кібератакам.

 «Об’єднання кіберпотенціалів Польщі та України, безсумнівно, принесе користь обом нашим державам та народам. Це дозволить нам побудувати безпечний кіберпростір, разом протистояти кіберагресії», – заявив заступник голови Держспецзв’язку.

Співпраця України та Польщі щодо протидії загрозам у кіберпросторі та побудові надійного захисту від кібератак буде і надалі поглиблюватися. У рамках співпраці плануються заходи щодо обміну інформацією та досвідом, проведення спільних навчань, тренінгів, консультацій, а також інші заходи, які дозволять покращити рівень кібербезпеки обох країн.

«Ми розпочинаємо напрацювання конкретних планів для вирішення нових завдань і досягнення нових результатів. Будемо наповнювати українсько-польський меморандум конкретними проєктами та програмами», – зазначив Олександр Потій.

Джерело: Держспецзв’язку